Metalize Etiket

Yapışkanlı etiketler (stickers) arasında plastik bazlı etiket olarak üretilen metalize etiket, dayanıklılığı nedeniyle demirbaş etiketi olarak otomotiv, beyaz eşya gibi sektörler tarafından tercih edilmektedir. Plastik bazlı etiketlerde baskı yöntemi olarak resin ribon baskı kullanılmaktadır. Etiket baskıları marka bilinirliğinin artırmasının yanı sıra tüketicinin ürünle ilgili gerekli bilgilendirmeyi okuması için de gereklidir. Metalize etiket, mağaza içi kullanımda demirbaş etiket olarak da bilinmektedir. SEM Etiket’te ihtiyacınıza göre metalize etiket siparişi verebilirsiniz. Geniş boyut çeşitliği ile istediğiniz boyutta metalize etiketi firmamızda bulabilirsiniz.

Metalize Etiket Nedir?

Metalize etiketler, kendinden termallidir. Metalize etiket yazıcısı veya bilinen adıyla metalize barkod yazıcısı, yüzeye uyguladığı ısıyla birlikte termal laminenin baskı vermesini sağlamaktadır. Metalize etiketlere başka herhangi bir şeye gerek olmadan baskı oluşturulabilmektedir. Termal barkod yazıcılar herhangi bir mürekkep veya toner kullanmadan etiket üzerindeki termal tabakaya baskı işlemini gerçekleştiren araçlardır. Aynı şekilde metalize etiket kullanırken ribbon, yani baskı şeridine de ihtiyaç yoktur. Ucuz etiket çeşitlerinden biri de metalize etiketlerdir. Bu etiketler de nem, alkol, ışık ve ısıdan etkilenmektedir. Bu nedenle dış etkenlere maruz kaldığı takdirde kendi kendine kararabilir. Kararma özelliği olduğundan dolayı belli süre içerisinde kullanılması gerekmektedir. Özetle metalize etiketler , termal etiketlerin karakteristik özelliklerini taşımaktadır. Ancak metalize etiketler, termal etiketlerden daha kaliteli bir termal kaplamaya sahip olduğu için daha uzun ömürlü ve dayanıklıdır.

Metalize Etiket Fiyatları

Metalize etiket fiyatları ruloda bulunan etiket sayısına ve etiketin büyüklüğüne göre değişse de genel olarak uygun fiyatlarda satılır. Uygun fiyatı sayesinde çok çeşitli kullanım alanları vardır. SEM Etiket olarak siz değerli müşterilerimize Metalize Etiket ihtiyaçlarınız için en iyi hizmet ve en uygun fiyat garantisi sunuyoruz. Önde gelen etiket üreticilerinden temin ettiğimiz metalize etiketleri siz değerli müşterilerimize bütçenizi aşmayacak fiyatlarla satmaktayız. Firmamız uzman teknik personel, geniş makine parkuru ve güzler yüzlü sevkiyat personelleri ile istediğiniz adette metalize etiket satışı yapmaktadır. Her ne kadar yerimiz İstanbul/Güngören olsa da Türkiye’nin her yerine ürün gönderimi sağlamaktayız. Sipariş vermek ve ayrıntılı bilgi almak için bize ulaşın.